muzika

Enzo Ikah Rainbow Albüm Partisi

rainbow albümENZO IKAH ALBÜM TANITIM PARTİSİ

Türkiye’nin ilk Reggae Albümü
‘Rainbow’

.. Kara Kıtadan İstanbul Sokaklarına Sesler; Bir Müzikal Dayanışma Gecesi

Afrika’da başlayan hayat hikâyesine İstanbul’da devam eden Kongolu müzisyen Enzo Ikah, yıllardan ve yollardan toparladığı hikâyelerini RAINBOW/GÖKKUŞAĞI albümünde buluşturuyor.

Enzo Ikah Band, coşku, hüzün ve öfkeyle süzdüğü müziğindeki sıcacık sesleri 15 Ekim 2011 Cumartesi günü saat 22.00’de Beyoğlu Clinic Live Music Club’ta gerçekleşecek Afro-Reggae partisiyle İstanbul’a taşıyor… Albüm tanıtım gecesinde Enzo’yu yalnız bırakmayan kadim dostu Bandista’da gecede sahne alarak, Enzo ile birlikte tüm göçmen kardeşlerini enternasyonel dayanışmayla selamlayacak.

Tanıtım gecesiyle aynı gün Kadıköy Müzik etiketiyle yayımlanacak Rainbow albümü, Enzo Ikah’ın 2010 sonbaharında yayımladığı Red, Black and White EP-sinin ardından Türkiye’de yayımlanan ilk yasal Reggae albümü olma özelliği taşıyor.

Enzo Ikah, afro dinamizmin en özel külliyatından örnekler, Kongo-Karayip-İstanbul kardeşliği, hakiki hikâyelerin ağırlığını heyecan ve umuda bağlayan müziğiyle alternatif müzik takipçilerine Beyoğlu Clinic Live Music Club’ta özel bir performans yaşatacak.

ETKİNLİK:
Konser: Enzo Ikah Band & Bandista (İstanbul)
Tarih: 15 Ekim 2011 Cumartesi
Kapı Açılışı: 21:00 / Konser Başlangıcı: 22:00
Yer: Clinic Live Music Club
Adres: İstiklal Cd. Atıf Yılmaz Cd. Bayram Sk. No.1/4 Beyoğlu-İstanbul
Giriş: Ücretsiz

2010′dan geçerken elektrik notlar

06 Kasım Ankara, Yök’e Hayır Mitingi
26 Kasım Gönen, Temiz Giysi Kampanyası Uluslararası Forumu
28 Kasım Gebze, Kuralsız Güvencesiz Çalışmaya Hayır Mitingi
03 Aralık Ankara, eSkiyEni
04 Aralık Antalya, -20, Kaleiçi
11 Aralık İstanbul, An Gelir – Ahmet Kaya – Onsuz On Yıl
12 Aralık İzmir, Türkiye İnsan Hakları Vakfı 20. Yılı, Tepekule
24 Aralık İstanbul, Enerji-Sen dayanışma gecesi, Sefaköy
25 Aralık İstanbul, İstanbul Live, Taksim
26 Aralık İstanbul, 3. Köprüye Hayır Mitingi, Kadıköy + İlkay Akkaya

Enzo Ikah – Red, Black and White

Boğaz’ın ve dahi memleketin ilk reggae albümü!http://enzoikah.com/
Sınırlara inat, herkes için tek bir yaşam, tek bir aşk.. One love, one life..

Kara, Kızıl ve Beyaz insanlar aynı günesin altında yürüyor, türlü türküler söylüyorlar..

Enzo Ikah yakında Kadıköy Müzik etiketiyle yayınlayacağı ‘Red, Black and White’ albümünün sınırlı sayıdaki özel kaydını canlı performansıyla 15 Ekim’de İstanbul Live, 25 Ekim’de eSkiyEni sahnesinde paylaşıyor!

Reggae ve afrobeat sularında bir yol hikâyesi Enzo’nunkisi; tıpkı yaptığı müzik gibi dünyanın dört bir yanında ve sakin bir limana doğru, coşkuyla süzülüyor. Enzo Ikah barıs sarkılarını aşkla söylediği yürüyüsüne ilk albümüyle İstanbul’da devam ediyor.

Kongo’da kurduğu müziğini göç hikâyeleri ve İstanbul hayatıyla birlestiren Enzo Ikah, albümünü yine İstanbul’dan kıyak müzisyenlerle birlikte olusturduğu bandosuyla ve Oppa tZupa zound Zystem – OpzZz! dayanısmasıyla kaydetti.

Bu partide sunacağı ‘Red, Black and White’ sadece Enzo’nun değil aynı zamanda Boğaz’ın ve dahi memleketin ilk reggae albümüdür.

bANDiSTA da bu sıcak gecelerde yerini alarak iki yılı askın zamandır birlikte çalıstığı Enzo Ikah ile kurduğu müzikal, politik ve yasamsal dayanışmaya dost ve yoldaslarını da dahil ediyor!

w. http://enzoikah.com/
e. enzoikah(at)opzzz.org