devrimci titreşimler

Enzo Ikah Rainbow Albüm Partisi

rainbow albümENZO IKAH ALBÜM TANITIM PARTİSİ

Türkiye’nin ilk Reggae Albümü
‘Rainbow’

.. Kara Kıtadan İstanbul Sokaklarına Sesler; Bir Müzikal Dayanışma Gecesi

Afrika’da başlayan hayat hikâyesine İstanbul’da devam eden Kongolu müzisyen Enzo Ikah, yıllardan ve yollardan toparladığı hikâyelerini RAINBOW/GÖKKUŞAĞI albümünde buluşturuyor.

Enzo Ikah Band, coşku, hüzün ve öfkeyle süzdüğü müziğindeki sıcacık sesleri 15 Ekim 2011 Cumartesi günü saat 22.00’de Beyoğlu Clinic Live Music Club’ta gerçekleşecek Afro-Reggae partisiyle İstanbul’a taşıyor… Albüm tanıtım gecesinde Enzo’yu yalnız bırakmayan kadim dostu Bandista’da gecede sahne alarak, Enzo ile birlikte tüm göçmen kardeşlerini enternasyonel dayanışmayla selamlayacak.

Tanıtım gecesiyle aynı gün Kadıköy Müzik etiketiyle yayımlanacak Rainbow albümü, Enzo Ikah’ın 2010 sonbaharında yayımladığı Red, Black and White EP-sinin ardından Türkiye’de yayımlanan ilk yasal Reggae albümü olma özelliği taşıyor.

Enzo Ikah, afro dinamizmin en özel külliyatından örnekler, Kongo-Karayip-İstanbul kardeşliği, hakiki hikâyelerin ağırlığını heyecan ve umuda bağlayan müziğiyle alternatif müzik takipçilerine Beyoğlu Clinic Live Music Club’ta özel bir performans yaşatacak.

ETKİNLİK:
Konser: Enzo Ikah Band & Bandista (İstanbul)
Tarih: 15 Ekim 2011 Cumartesi
Kapı Açılışı: 21:00 / Konser Başlangıcı: 22:00
Yer: Clinic Live Music Club
Adres: İstiklal Cd. Atıf Yılmaz Cd. Bayram Sk. No.1/4 Beyoğlu-İstanbul
Giriş: Ücretsiz

Devrimci Titreşimler II

Compania Bataclan & Bandista (aus Ruhrgebiet, Nordrhein-Westfalen, Istanbul)

Haziran başından bu yana Avrupa, Balkan ve Kıbrıs turnelerini geride bırakan Bandista, İstanbul’a Almanya’dan kardeş grubu Compania Bataclan’la dönüyor.

Nisan ayında Boikot-Bandista ortaklığıyla başlayan Devrimci Titreşimler konser serisinin ikincisinde, 16 Eylül akşamı Beyoğlu Clinic Live Music Club’ta politik kolaj grubu Compania Bataclan ve Bandista iki yıldır sürdürdükleri işbirliğinin örneği olan gecelerden birini İstanbul’da yaşatacaklar.

Brecht/Eisler/Weill külliyatından örnekler, Fransız müzeti, mutluluk caddesini arşınlayan ayaklar ve skaya varan Compania Bataclan muhtelif festivaller, işgal evleri ve bağımsız kulüplerde demlediği müziğini ve tarihe dair anlatısını paylaşmak ve enternasyonel dayanışma için bizlerle. Ve Bandista da ilk kez genişlemiş kadrosuyla o gece sahnede.

Gecenin tamamı Bandista kolektifi tarafından organize edilmekte olup, kapı, içecek satış noktaları, teknik ekip ve kolaylaştırıcı dostlarımızın hepsi kolektif içinden çalışanlardır; ekonomik olarak tek muhatap tayfa Bandista ve Compania Bataclan’dır, başka bir ortaklık yahut organizasyon şirketi söz konusu değildir.

Tüm dost ve yoldaşlarımızı bekliyoruz.

devrimci titreşimler!

Compania Bataclan&Bandista (aus Ruhrgebiet, Nordrhein-Westfalen, Istanbul)

16 Eylül 2011 Cuma
Clinic Live Music Club
Atıf Yılmaz Cad. Bayram Sk. No.1/4 Beyoğlu-İstanbul

Kapı Açılış 21:00 Konser Başlangıç 22:00
Giriş: 20 TL
k. Bira: 5TL

http://www.bo-alternativ.de/bataclan/
http://tayfabandista.org/

Beton, Millet, Sakarya!

Muhalafet-mukavemet âlemimizin death metal grubu Vortex of Clutter
“Beton, Millet, Sakarya” söylüyor, bize dayanışmayı büyütmek kalıyor.
Gün bugün 1 Eylül ve her gün, bugün, çatlasın diye betonu, çimentosu,
mermeri; zira bir fısıltıdan bile korkuyorlar, gürültü ne çok şeyi
değiştirir!

http://vortexofclutter.com/

indiriniz, çoğaltınız, dağıtınız!

a-e-e enternasyonale zolidarite e viva libérte

Sınırlar ve sınıflardan yıldık, kurtar bizi dayanışma !

Üzerimize üzerimize gelen radyoaktif ekolojik yıkıma dair ve hüzün ve öfkeyi içimizde taşıyarak;

Bahara doğru dost ziyaretleri meşgalemiz dünyanın hal ve gidişinden daha meşakkatli değil, çokça hikâye anlattık, anlatacak pek çok hikaye, aktaracak sonsuz deneyim ve selam birikti, gecikmeli de olsa selam size niko ve bart ..

Henüz 300 göçmenin eşit medeni, siyasal ve sosyal haklarla yasallaşma taleplerini duyurabilmek üzere Atina ve Selanik’te yürüttüğü açlık grevi başarıyla tamamlanmamışken, ancak türkiye ile yunanistan arasındaki sınır boyunca örmeyi palnladıkları Avrupa utanç duvarı fikri hummalı inşaasındayken, kardeşimiz Festus Okey’in katilleri aşağılık bir övünçle gezinirken ve göçmenlere karşı ve ‘yabancı’ karşıtı nefret söylemleri her geçen gün yükseltilirken Meriç’in öte yanında, Orestiada’da gerçekleştirilen göçmen dayanışma festival / forumunda da;

Kalbi Kırık adada süren küstah militarist baskı rejiminden ve yoksulluk, bağımlılık ve dahi tutsaklık üreterek göçe zorlayan sömürge ilişkilerinden özgürleşme iradesiyle toplumsal varoluş için ‘kuzey park’ sokaklarını dolduran halk isyanında da;

Kıyafetleri beyazlatırken hayatları karartan ölümcül silikozis hastalığına sebep olan taşlamayla kot ağartma yöntemine karşı Temiz Giysiler’in yürüttüğü uluslararası kampanya için örgütlediğimiz mini İberya turnesinde de yüksek öfke ve coşkuya tanıklık ettik ve enternasyonalist dayanışma beyanında bulunduk.

Pek çok hikâye mevcut ve nicelerini yaşıyoruz.

Hikâyelerimizin kimini 23-26 Mart tarihleri arasında yine isyanyadan kardeş bandamız Boikot eşliğinde Ankara, İstanbul ve İzmir’de gerçekleştireceğimiz konserlerle aktarmaya çalışacağız.

Sonrasında bir süre izninizi istiyoruz, malum önümüz 1 Mayıs, biraz nefeslenmek lazım.

Siempre – piroz be kıvamında
barra
lara karşı elefterya hattında
newroz ertesi teneffüsümüze bekleriz.>

tayfa>

devrimci titreşimler - i