daima daima daima

Es Rüzgâr Es! Dursam Olmaz Ki!

Tayfa’nın güzel abisi, Kadıköy Müzik’ten Bahadır Dikeçligil’i kaybettik… Dostlara selamet, varlığına hürmet!
Bir kez daha sen anlat Bahadır Abi, Ömür sese ses katsın…

Es Rüzgâr Es! Dursam Olmaz Ki!


işgalin cılkı çıktı, kırkı çıkmasın!

Bugün 14 Ağustos ya! Hani Kıbrıs’ın işgalinin 39uncu yılı ve Kıbrıs’ta Anti-militarist Barış Harekâtı’nın 4üncü yılı ya! İşgallere karşı şarkıları savunmaksa meselemiz, bANDiSTA ille de burada. Apoletlere inat yeniden askersiz bölgedeyiz. Hep birlikte, hep beraber olabildiğimiz yerdeyiz. Olduğumuz kadar ve daima!

Etkinlik bu akşam saat 20:00′de http://radio.occupybufferzone.info/ ve http://geziradyo.org/ ‘un müşterekyayınında canlı dinlenebilecek.

ambh2013

dostlar yoldaşlar,

27 mayıs gecesinden beri gezi parkındaki direnişin örgütlenmesi, pratik ihtiyaçlarının giderilmesi ve izleyen polis saldırılarına karşı sokakta olduğumuz için müzik yapmaya ve duyuru geçmeye pek vaktimiz olmadı; bandistayı arayan gözler ve kulaklar 7. gününe giren direneşin içindeki her bir yüz, beden ve gırtlaklakta bizi bulabilirler.

Bu daha başlangıç!


Bu aksam 19:00′da bugün (3 Haziran Pazartesi) saat 19:00’da Taksim Meydanı’nda buluşuyoruz

isgallere karsi sokak isgalinden

tayfa kuresel bahari karsilamak uzere dunyanin her yerindeki ofkeli isgal hareketiyle birlikte ortadan bolunmus tek sehrin ozgurlestirdigimiz sokaklarinda.. lefkosa elefterya sokagi isgalinde caliyoruz.
asagidaki linklerden canli radyo yayinindayiz!

sokaklar hayattir bize
her yerdeyiz her yeriz

http://radyozirziro.com/

http://radio.occupybufferzone.info/

dayanışma büyüyor!

9 Aralık Hopa Duruşmasına Çağrı

31 Mayıs’ta Hopa’da polis saldırısıyla öldürülen Metin Lokumcu’nun ardından, Ankara’da devleti protesto etmek için toplanan birçok insandan 28’i, 17 yıldan 52 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor. Bugün 500’den fazla üniversite öğrencisi, gazeteciler, sendikacılar, demokratik haklarını arayanlar,halklar, halkların iradesinin temsilcileri, suyunu, toprağını isteyenler, sağlık güvencesi ve parasız eğitim talep eden öğrenciler tutsak. ‘İleri demokrasi’ adına yapılan bu operasyonlar ve tutuklamalara karşı 9 Aralık Cuma günü sabah 9’da Ankara adliyesi önünde dayanışmaya çağırıyoruz.
Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz!

baharda

10.04 Ankara – Odtü Vişnelik Çimamfi + Adalılar + Konuk – Gençlik Şöleni
22.04 İstanbul – Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü – Nükleer karşıtı günler
22.04 İstanbul – Caferağa Spor Salonu – Barış Meclisi
28.04 İzmit – Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Günleri
02.05 İstanbul – İTÜ Maçka G Amfisi – İşçi Filmleri Festivali Açılışı
03.05 Ankara – Nefes – Antimilitarist forum dayanışma konseri + Enzo Ikah
05.05 Bursa – Üç Fidan Anması, Nilüfer
11.05 İstanbul – Çapa Tıp Fakültesi
15.05 Ankara – Sıhhiye Meydanı – TMMOB Mitingi
17.05 İstanbul – Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü
18.05 İstanbul – İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüs
21.05 İstanbul – Garajistanbul – Politik Oyunlar Festivali
22.05 İstanbul – İkinci Uluslararası Ekonomi Politik Konferansı
27.05 Ankara – Nefes + Murat Meriç

Bütün Dereler Ankara’ya Akacak!

DESTEKLİYORUZ…

Suyumuza, Toprağımıza, Doğal Yaşam Alanlarımıza Sahip Çıkıyoruz…

9 Nisan Cumartesi Günü Saat:12.00’da Ankara Kolej Kavşağında Düzenlenecek “Doğanın ve Yaşamın Yağmalanmasına Hayır Mitingi”ni Destekliyoruz

Hidroelektrik Santral (HES) Projeleriyle, Termik Santrallerle, Güvenlik Amaçlı Sınır Barajlarıyla, Nükleer Santrallerle, Maden Aramalarıyla Suyumuz, Ormanlarımız, Doğamız talan ediliyor, sermaye sahiplerine devrediliyor. Anadolu’nun her su gözesi satışa çıkarılıyor. Akarsularımız binlerce yıldır hayat verdiği coğrafyalarda artık satılık bir mal gibi görülüyor.

Halkın tüm karşı çıkışlarına rağmen siyasal iktidar tarafından doğa talanının önünü açacak yasal düzenlemeler birbiri ardına yaşama geçiriliyor. Nükleer, hidroelektrik, termik santrallere, toprağı zehirleyen madenciliğe, suyun ticarileştirilmesine karşı mücadele edenler; bu yağmayı durdurmak için; toprak, su, yaşam ve doğa için; insanca bir yaşam için ülkenin dört bir yanından 9 Nisan’da Ankara’da buluşma çağrısı yapıyor.

Sularımızın satılmasına, doğamızın, tarihimizin ve kültürümüzün yağmalanmasına bugünümüzün ve yarınımızın çalınmasına, paranın iktidarına karşı yaşamı savunanların çağrısı bu.

Bizler de bu çağrıyı duyuyoruz…

Bu çağrıya ses ve güç veriyoruz… Doğanın ve yaşamın yağmalanmasına karşı gerçekleşecek bu büyük buluşmayı
destekliyoruz. 9 Nisan Cumartesi günü Saat:12.00’da Ankara Kolej Meydanı’nda bir araya gelmeye
çağırıyoruz..

Bütün dereler Ankara'ya akacak

Bütün dereler Ankara'ya akacak

9 Nisan Ankara Buluşması Genel Çağrı:

Suyuna, Toprağına, Doğal Yaşam Alanlarına Sahip Çıkanlara Çağrımızdır!..

Bütün Dereler, 9 Nisan’da Ankara’ya Akacak…

Doğanın ve Yaşamın Yağmalanmasına Karşı 9 Nisan Saat:12.00’da Ankara Kolej Kavşağı’ndayız!

Yerli ve uluslararası şirketler, ülkemizin dört bir yanında büyük bir yağma hareketi yürütüyorlar. Paranın gücüne iman edenler, doğamıza ve yaşam alanlarımıza el koymak istiyor!.. Suyumuz, madenlerimiz, ormanlarımız, tarım alanlarımız, yasa ve yönetmeliklerle sermaye sahiplerine devrediliyor… Hidroelektrik Santral (HES) projeleriyle, Termik Santrallerle, Güvenlik Amaçlı Sınır Barajlarıyla, Nükleer Santrallerle, Maden Aramalarıyla; Mera, Kıyı ve Orman Kanunlarıyla insanca yaşam hakkımız elimizden alınıyor. Hayatlarımız sermaye sahiplerinin insafına teslim ediliyor. Atalarımızın, dedelerimizin yüzyıllardır koruyup kolladığı, bizlere emanet ettiği yaşam alanlarımızdan göçe zorlanarak yurtsuzlaştırılıyoruz..

Bütün bu saldırılar, bulunduğu her yerde yerel halkın direnişiyle karşılaşıyor. Mücadelenin gücü bütünleşerek çoğalıyor! Ancak, yaşam alanlarımıza, suyumuza, toprağımıza göz koyanlar durmuyor!..

Bütün Dereler Ankara’ya Akacak!

Anadolu’nun her su gözesi satışa çıkarıldı. Sularımız binlerce yıldır hayat verdiği coğrafyada artık satılık bir mal gibi görülüyor. Yaşamın temeli olan SU, siyasi iktidar ve sermaye gurupları için kâr ve rant aracı olarak görülebilir. Ama bizim için YAŞAMIN ta kendisidir. SULARIMIZA, Derelerimize, Vadilerimize, Ovalarımıza Doğal Yaşam Alanlarımıza yapılan bu vahşi saldırıları durdurmak için Ankara’ya geliyoruz…

Egemenlerin doğamıza karşı yönelttiği hegemonya’ya karşı, doğa haklarını anayasal güvenceye kavuşturmak için Ankara’ya geliyoruz..

Bu çağrı, paranın saltanatına karşı, Derelerin Kardeşliğine inananların çağrısıdır. Bu çağrı, derelerimize el koymak isteyenlere karşı, su ve yaşam hakkı mücadelesi verenlerin çağrısıdır! Bu çağrı, ANADOLU’dan, MEZOPTAMYA’ya, TRAKYA’ya kadar, yaşama can veren bütün akarsulardan, vadilerden, derelerden Ankara’ya akma çağrısıdır!

Yaşamın Çağrısına Kulak Ver!

Yaşamı Savunanlar Ankara’ya!..

Bu çağrı, ekoloji mücadelesi veren ve sermayenin başlatmış olduğu yağma hareketinin karşısında mücadele edenlerin çağrısıdır. Bu çağrı, Suyun ticarileştirilmesine karşı mücadele eden, toprak, su, yaşam ve özgürlük mücadelesi veren tüm yaşam savunucularının çağrısıdır. Bu çağrı, her türlü uyarıya rağmen nükleer santrallerde ısrar eden anlayışa karşı direnenlerin çağrısıdır. Bu çağrı, termik santrallerin yıktığı yeryüzü, kirlettiği hava, yok ettiği ormanlar için mücadele edenlerin çağrısıdır. Bu çağrı, tohumlarımızı çalan, gıdalarımızı enerji olarak yakanlara karşı Gıda Egemenliği çağrısıdır.

9 Nisan Saat:12.00’da Ankara’da Kolaj Kavşağı’nda Buluşalım
Şimdi, mücadele ederek, doğayı ve yaşamı savunanların gücünü, kararlılığını gösterme zamanıdır!
Şimdi, yüzyıllardır doğal yaşam alanlarımıza, yaşadığımız coğrafyaya, bizlere ve doğaya can veren derelerimiz, ırmaklarımız ve nehirlerimiz gibi çağlayarak akma zamanıdır!

9 Nisan günü, paranın iktidarı karşısında Kardeşliğin Gücünü Haykırma Zamanıdır.
SULARIMIZIN satılmasına, tarihimizin ve kültürümüzün yağmalanmasına, bugünümüz ve yarınımızın çalınmasına karşı 9 Nisan 2011 Cumartesi günü Ankara’da Saat:12.00’de Kolej Kavşağı’nda buluşalım..

Grev Treni Kalkıyor: Metal Grevine Destek için Gebzeye Gidiyoruz..

metalgrev
Grev Treni Kalkıyor…
Grev Treni, metal işçilerine destek olmak için 29 Mart 2011 Salı günü saat 08.00’de Haydarpaşa Garı’nda kalkıyor.
DİSK / Birleşik Metal-İş Sendikası’na üye 15 bin işçi greve çıkıyor. Bu grev bütün toplumun ekmek ve onur mücadelesinin simgesi…
Greve destek için Gebze’ye gidiyoruz. İşçiler, işsizler, öğrenciler, aydınlar, sanatçılar grev treninde şarkılarla türkülerle yola çıkıyoruz…
Herkesi bize katılmaya bekliyoruz….
Sorularınız ve İletişim için: disk@disk.org.tr

a-e-e enternasyonale zolidarite e viva libérte

Sınırlar ve sınıflardan yıldık, kurtar bizi dayanışma !

Üzerimize üzerimize gelen radyoaktif ekolojik yıkıma dair ve hüzün ve öfkeyi içimizde taşıyarak;

Bahara doğru dost ziyaretleri meşgalemiz dünyanın hal ve gidişinden daha meşakkatli değil, çokça hikâye anlattık, anlatacak pek çok hikaye, aktaracak sonsuz deneyim ve selam birikti, gecikmeli de olsa selam size niko ve bart ..

Henüz 300 göçmenin eşit medeni, siyasal ve sosyal haklarla yasallaşma taleplerini duyurabilmek üzere Atina ve Selanik’te yürüttüğü açlık grevi başarıyla tamamlanmamışken, ancak türkiye ile yunanistan arasındaki sınır boyunca örmeyi palnladıkları Avrupa utanç duvarı fikri hummalı inşaasındayken, kardeşimiz Festus Okey’in katilleri aşağılık bir övünçle gezinirken ve göçmenlere karşı ve ‘yabancı’ karşıtı nefret söylemleri her geçen gün yükseltilirken Meriç’in öte yanında, Orestiada’da gerçekleştirilen göçmen dayanışma festival / forumunda da;

Kalbi Kırık adada süren küstah militarist baskı rejiminden ve yoksulluk, bağımlılık ve dahi tutsaklık üreterek göçe zorlayan sömürge ilişkilerinden özgürleşme iradesiyle toplumsal varoluş için ‘kuzey park’ sokaklarını dolduran halk isyanında da;

Kıyafetleri beyazlatırken hayatları karartan ölümcül silikozis hastalığına sebep olan taşlamayla kot ağartma yöntemine karşı Temiz Giysiler’in yürüttüğü uluslararası kampanya için örgütlediğimiz mini İberya turnesinde de yüksek öfke ve coşkuya tanıklık ettik ve enternasyonalist dayanışma beyanında bulunduk.

Pek çok hikâye mevcut ve nicelerini yaşıyoruz.

Hikâyelerimizin kimini 23-26 Mart tarihleri arasında yine isyanyadan kardeş bandamız Boikot eşliğinde Ankara, İstanbul ve İzmir’de gerçekleştireceğimiz konserlerle aktarmaya çalışacağız.

Sonrasında bir süre izninizi istiyoruz, malum önümüz 1 Mayıs, biraz nefeslenmek lazım.

Siempre – piroz be kıvamında
barra
lara karşı elefterya hattında
newroz ertesi teneffüsümüze bekleriz.>

tayfa>

devrimci titreşimler - i